Filtruoti pagal close

Kepurės su snapeliu

Aktyvūs filtrai

1860-ieji yra tie metai, kai manoma, jog atsirado modernios kepurės su snapeliu pirmtakas. Jas dėvėjo Bruklino (JAV) „Excelsior“ beisbolo komanda. Tai buvo kepurė su snapeliu bei saga ant viršugalvio. Vėliau, išradus lateksą, jis buvo panaudotas snapelio formavimui, kepurės sutvirtinimui ir taip atsirado modernios kepuraitės su snapeliu, dažnai vadinamos beisbolo kepuraitėmis.  Kepurės su snapeliu žmonėms patiko, tad greitai evoliucionavo – atsirado įvairių stilių (ascot, baker, beretės su snapeliu, snapeliai nuo saulės, klasikinės kepės, vairuotojo („šoferio), kapitono ir kitos). Greitą išpopuliarėjimą lėmė patogumas ir stilius. Tokios kepurės nespaudė galvos, buvo patogios nešioti sportuojant bei aktyviai leidžiant laisvalaikį. 

Kokie yra kepurių su snapeliu tipai?

Lietuvoje pačios populiariausios yra šių tipų kepuraitės su snapeliu:

Beisbolo kepuraitės – pirmiausia beisbolui, bet ir visiems kitiems sportams, aktyviam laikui lauke. Sportui skirtos kepurės gali turėti šešias arba penkias sekcijas ant viršugalvio dalies. Šešios dalys yra ant klasikinių sportinių kepurių su sporto komandų logotipais. Tuo tarpu kepuraitės su penkiomis sekcijomis ant viršugalvio dažniau aptinkamos gatvės madoje ir siejamos visų pirma su riedlentininkais.

Baker kepurės – puikus pasirinkimas rudeniui ir žiemai, vėsiam pavasariui. Pagamintos iš vilnos ar tvido jos šildo, jose dažnai galima rasti ir paslėptas ausines. Jų kaina šiek tiek aukštesnė nei medvilnės kepurių, kadangi kokybiška plona vilna yra šiek tiek brangesnė. 

Klasikinės kepės, kartais vadinamos „full-cap“ siejamos su gatvės mada, hip-hop ir breiko šokėjais. Jos yra tarsi gatvės mados pareiškimas, priklausymas laisvam aprangos stiliui. 

Vairuotojo (šoferio) ar kapitono stiliaus kepurės sukuria išskirtinę išvaizdą, kai derinamos su odiniais rūbais, blizgiais audiniais ar klasikiniais paltais. Jas galite priderinti prie bet kurio stiliaus. Šios kepurės gali būti itin paprastos, klasikinės, arba puošnios, su pritvirtintais karoliukais, siuvinėtos, puoštos plunksnomis. 

Tolimųjų reisų vairuotojų. Jos išsiskiria tuo, kad galinė dalis turi tinklelį. Tai vasarinė kepurė, kadangi tinklelis leidžia gerai cirkuliuoti orui. 

Kepurė su snapeliu – bet kokiam stiliui ir skoniui

Kepurė su snapeliu yra lengvai derinama prie daugelio aprangos stilių. Tai dažniausiai neformalios aprangos dalis, nebent priklausote jėgos struktūroms. Tad kaip nešioti šio tipo kepurę, kad atrodytumėte gerai? 

Pirmiausia įvertinkite, kokio tipo yra kepurė, iš kokio audinio. Beisbolo kepuraitė labiau tinka prie laisvalaikio, sportinės aprangos, tuo tarpu baker tipo ar vairuotojo kepurė gražiai žiūrėsis prie klasikinio palto. Šiuolaikinė mada leidžia rinktis iš įvairiausių spalvų ir audinių, žiemines su papildomomis ausinėmis, tad kepurių su snapeliu nešiojimo sezonas yra visus metus. 

Rinkitės geros kokybės audinius – natūralią medvilnę, vilną, sportui skirtus kvėpuojančius audinius. Šio tipo kepurės glaudžiai priglunda prie galvos, tad audinys turi leisti galvos odai kvėpuoti. Pasirinkę netinkama audinį nusiėmę kepurę atrodysite lyg nubėgę sprintą.

Vasaros metu beisbolo kepuraitė ne tik saugos akis nuo saulės spindulių, tačiau suteiks stiliaus įprastiems šortams ir marškinėliams. Priklausomai nuo jūsų mėgstamo stiliaus, su kepure galite atrodyti sportiškesnis ar elegantiškesnis. Norėdami išlaikyti aprangos vientisumą – derinkite spalvas. Ir, žinoma, rinkitės geriausios kokybės medžiagą, kuri leis kvėpuoti. 

Rudenį ir pavasarį vilnos ar tvido kepurė su snapeliu leis komfortabiliai jaustis lauke. Kai kurios jų turi viduje paslėptas ausines. Ši funkcija pravers jei pateksite į pūgą arba teks būti lauke itin šaltu oru. Atrodysite stilingai ir apsaugotas nuo šalčio. 

Kaip išsirinkti kokybišką kepurę su snapeliu?

1. Audinys. Tai yra svarbiausia kepurės dalis. Kokybiška medvilnė, vilna, tvidas, sportui skirti audiniai ne tik atrodo gražiai, ilgiau tarnauja, yra lengviau prižiūrimi, bet ir leidžia galvos odai kvėpuoti. Tai svarbu – pasirinkus netinkamą audinį galva prakaituoja, plaukai gali likti drėgni, susiploję, greičiau riebaluotis. Pasirinkus Baker stiliaus kepurę yra rekomenduojama, kad ji sudarytų kontrastą su kita apranga. Pavyzdžiui, pilkas paltas ir mėlyna kepurė. 

2. Dydis. Būtina gerai išmatuoti galvą ir kepurę. Perkant internetu, jei nesate tikri dėl dydžio, konsultuokitės su mūsų parduotuvės atstovais telefonu, elektroniniu paštu ar socialiniais tinklais. Kepurė neturi veržti, tačiau ir neturi būti per didelė (ypač, jei ji neturi reguliuojamos juostelės gale). Per maža kepurė paliks raudoną ruožą ant kaktos, kuris nieko nepuošia.

3. Mažiau yra daugiau. Tai reiškia – kreipkite dėmesį į formą ir medžiagos kokybę, o ne į blizgučius ir puošybos elementus. Paprasta juoda kepuraitė Jums pasitarnaus daugelyje vietų. Tuo tarpu įmantraus audinio, su spaudėmis kepurė gali būti, kad tiks tik prie itin specifinės aprangos. 

4. Laikas ir vieta. Pusiau formaliam renginiui puikiai tiks Baker arba vairuotojo tipo kepurė – jos gražiai dera tiek prie puošnesnio palto, tiek prie trijų dalių plonos vilnos kostiumo. Šio tipo kepurės taip pat dailiai atrodo prie languotų marškinių, vilnonių megztinių, lygaus audinio švarkų. Tai labiau žieminė kepurė – vasarai labiau tiks beisbolo kepuraitės, siūtos kepurės ar skrybėlės. Vairuotojo ar kapitono tipo kepurės suteikia išskirtinį įvaizdį – prašmatnų, šiek tiek ekscentrišką. Nuo galvos iki kojų apsirengę juodai  priderinę tokią kepurę su pvz. lakuotu snapeliu tikrai sulauksite susidomėjusių žvilgsnių. Tai tarsi pareiškimas matomas viešai. 

5. Dermė. Prieš užsidėdami kepurę pašalinkite visas galinčias graužti etiketes ir lipdukus (ypatingai, jei jų yra ant snapelio). Jei tai baker tipo kepurė (su saga viršugalvyje ir snapeliu) – derantis šalikas ar pirštinės suteiks stiliui vientisumo ir šį derinį galėsite nešioti prie bet kokio stiliaus palto ar striukės. Vasaros metu vairuotojo tipo ar beisbolo kepurė turėtų būti derinama su apranga. Ryškios kepurės gali būti derinamos prie aprangos arba kaip tik likti vieninteliu akcentu. Jei tai sportinio tipo kepurė – gana įprasta ją derinti su sportinės avalynės ir/arba aprangos spalva. Tai sudaro vientisą įvaizdį