Filtruoti pagal close

Vyriškos kepurės

Aktyvūs filtrai

Vyriškos kepurės naudojamos nuo seno – siekiant apsisaugoti nuo saulės kaitros ar žiemos speigų. Pačios pirmosios buvo tiesiog pintos iš žolių ar sutvirtinto žvėrių kailių atraižos. Tačiau bėgant laikui kepurių įvairovė išaugo. Jos tapo statuso, kilmės, apeigų simbolių. Dar vėliau – kepurės vyrams padėdavo identifikuoti karinius rangus, pareigas. Netinkama kepurė  netinkamoje vietoje galėjo jos savininkui pridaryti gėdos ir tik dvidešimtojo amžiaus pabaigoje vyriškos kepurės imtos dėvėti laisviau. Kepurės gelbsti visais sezonais – vėsiu oru minkštos megztos ar kailinės kepurės šildo, šiltu – kepurės su snapeliu padeda pasislėpti nuo kaitrių saulės spindulių. Rinkitės vyriškas kepures pas mus ir turėsite ilgai tarnaujančius ir kokybiškus galvos apdangalus. 

Populiariausių kepurių tipai vyrams

Trumpai aptarsime populiariausius kepurių modelius, kuriuos gali rinktis. Ar kepurė vyriška ar moteriška šiais laikais labiausiai apsprendžia jos dydis ir puošyba. Vyriški modeliai dažnai yra šiek tiek didesni, o jų puošyboje nenaudojami blizgučiai, tinkleliai, gėlės, tačiau tai nereiškia, kad vyriškos kepurės yra niūrios. Jos taip pat būna raštuotos, puoštos kniedėmis, sagomis, gali būti įdomių formų. Stilingos kepurės suteikia vyro įvaizdžiui išbaigtumo, solidumo ir, žinoma, saugo nuo atmosferos poveikio.

Fetrinės skrybėlės seniau buvo neatskiriama formalios aprangos dalis. Tai pati populiariausia kepurė vyrams – ji yra formalesnė, nei beisbolo kepuraitė, tačiau tinkamai parinkus medžiagą ir spalvas fetrinė skrybėlė nereikalaus pernelyg puoštis. Fetrines skrybėlės itin išpopuliarino Frankas Sinatra – jo vardu net vadindavo šį kepurių tipą. Filmai su Indiana Džounsu taip pat įtvirtino fetrinės skrybėlės populiarumą. Fetras tai veltinė medžiaga, kuri yra gaminama iš kiškių, lapių, bebrų, kupranugario ir kitų kokybiškų bei plonų vilnų. Kokybiška vilna šildo, tačiau leidžia odai kvėpuoti. Svarbu pasirinkti tinkamo dydžio kraštą: didesniam veidui rinktis platesnį, o smulkesniam – siauresnį. Tik tuomet veidas ir kepurė atrodys proporcingai. 

Kaubojiškos skrybėlės puikiai dera kasdienybėje, tačiau pasirinkus jas verta investuoti į savo stilių. Nekalbame, kad būtin rinktis kaubojiškus batus, diržus, tačiau norint, kad bendras įvaizdis nebūtų groteskiškas, reikia apgalvoti ir kitas detales. Prie kaubojiškos skrybėlės tinka griežto kirpimo, šiek tiek didinti švarkai, blukintas džinsinis ir languotas audinys (ypač, jei siekiate vesterno stiliaus), plėšyti džinsai, odiniai švarkai (tik jokiu būdu ne baikerių stiliaus, o paprasti, lygūs). Tai išskirtinė skrybėlė, tad norint atrodyti stilingai – teks pasistengti. 

Vilnonės kepurės būna megztos arba siūtos. Siūtos dažnai būna su snapeliu, taip pat dažnas renkasi vyrišką kepurę su ausimis – jos itin mėgstamos, kai siaučia speigas. Megztos vilnonės kepurės gali būti vienspalvės ir raštuotos. Dažniausiai jos yra nebrangios, tada galima turėti kelias ir taip kasdien susikurti naują įvaizdį. Priderinus tos pačios spalvos ar rašto kepurę ir pirštines, bet koks ansamblis atrodys stilingai. 

Beretės vyrams prideda šarmo, kuria stilingą įvaizdį. Jas vyrai dažniausiai nešioja šiek tiek pakreiptas į šoną. 

Siūtinės kepurės gali būti pagamintos iš įvairiausių medžiagų ir jų derinių. Skirtingi audiniai leidžia susikurti patį įvairiausią įvaizdį: elegantišką, žaismingą, rimtą. Tinkamiausia kepurė yra ta, kurios dydis dera su veido bruožais ir dydžiu. 

Šiaudinės skrybėlės dažniausiai siejamos su atostogomis. Prie jų puikiai dera balti ar melsvi lininiai marškiniai, pilkas lengvo audinio švarkas, plonos kelnės. Tinkamai parinkta šiaudinė skrybėlė suteiks elegancijos įvaizdžiui.

Panama Hat tipo skrybėlė dažniausiai renkamasi šiltesniu metu laiku. Ji labiausiai siejama su pajūriu ir vasara, tačiau puikiai atrodys ir mieste. Tiesiog rinkitės šviesesnio kolorito drabužius.

Top 3 patogumui ir stiliui nenusileidžiančios vyriškos kepurės

Atrinkome tris kepurių tipus, kuriuos galite įsigyti pas mus internetu – jos padės kasdien atrodyti stilingai.

Baker tipas, arba kitaip kepurė su snapeliu, kuris su galvūgaliu sujungtas medžiaga – šias kepures  lengva derinti, jų forma tinkama tiek prie sintetinio pluošto striukių, tiek prie klasikinio palto. 

Šiferio kepurė, dar vadinama „beany“ arba tiesiog paprasta kepure – priklausomai nuo spalvos ir rašto, ji suteiks šarmo, derės prie įdomių, ryškesnių įvaizdžių. 

Beisbolo kepurė – tiks ne tik sporto fanui, bet su patobulinimu (ištraukiamos ausinės) bus naudojama ir šaltesniu oru. Ji yra tinkama kiekvienai dienai, nevaržo judesių.