Filtruoti pagal close

Vasarinės kepurės

Aktyvūs filtrai

Kartais svarstoma – kepurės moterims yra privaloma aprangos detalė ar tik dar vienas būdas išreikšti savo stilių. Jei pažvelgsime į istoriją – galima matyti, kad kepurės ir skrybėlės išgyveno daugybę virsmų. Tokių, kai moteriškos kepurės buvo būtinybė ir jokia padori moteris be jos negalėjo būti sutikta gatvėje, ir tokių, kai kepurė buvo tik žaismingas stiliaus elementas. Galime džiaugtis, kad šiais laikais galime puoštis taip, kaip norime: paversti kepurę stilingos kasdienos dalimi ar tik būdu apsisaugoti nuo šalčio ir vėjo. 

Trumpa kepurių moterims istorija

Yra manoma, kad kepurių pirmtaku buvo turbanai – įmantriai susuktos audinio juostos, puoštos brangiaisiais akmenimis, plunksnomis, augalais. Piešinių su jais buvo aptikta neolito laikų oloje Alžyre (jie datuojami 8000-4000 metų prieš mūsų erą). Moterų figūros su kepurių pirmtakais buvo rastos Kretoje ant terakotos figūrų (datuojama 1600 metų prieš mūsų erą). 

Penktajame amžiuje Graikijos moterys aukštyn sušukuotus plaukus pridengdavo juostomis su tinkleliais. Keliautojai ir darbininkai nešiojo formuoto audinio apdangalus vadinamus „petasos“, kurie primena plačiabryles skrybėles. 

Plačiausiai istorikai tyrė Europos kepurių istoriją, kadangi nėra daug dokumentuotų šaltinių apie kitų žemynų tradicijas.

Didžiausią įtaką moterų galvos apdangalams padarė viduramžiai. Suklestėjus krikščionybei atsirado reikalavimas pridengti plaukus būnant maldos namuose. Tuomet turtingos moterys ėmė nešioti vualius, puošnius kapišonus bei puošnius veidą apgaubiančius nuometus (kurių forma primena tradicinio lietuviško tautinio kostiumo nuometus). Madai įtaką darė ir Rytų kraštų galvos apdangalai. Nuo aštuonioliktojo amžiaus pradžios skaičiuojama moderni moteriškos kepurės istorija. Tuomet atsirado gražios pūstos piemenaičių kepurės su dideliais kraštais ir kaspinais – jų populiarumą lėmė tai, kad skėčiai kol kas Europoje buvo retenybė, o šios darbininkės daug laiko leido lauke ir nedažnai turėdavo kitą apsaugą nuo saulės. Išpopuliarėjus medvilnei pradėtos siūti paprastos kepuraitės su raišteliais ir raukiniais aplink veidą. Ėmėm populiarėti beretės, į madą grįžo puošnūs turbanai. Dvidešimtas amžius atskleidžia kepurių stilių visu gražumu – mada keitėsi greitai, o kepurių įvairovė buvo didžiulė. Madingos plačiabrylės skrybėlės, mažos tabletės, pilotkės, megztos kepuraitės, beretės ir dar daugybė modelių tapo moterų kasdienybės ir etiketo dalimi. Tačiau tik dvidešimtojo amžiaus dešimtame dešimtmetyje atsirado galimybė laisvai maišyti stilių ir ignoruoti madą – nuo tada kiekviena moteris gali laisvai rinktis kokį galvos apdangalą ir kada nešioti, kaip derinti prie savo stiliaus.

Kaip priderinti moterišką kepurę prie aprangos?

Maloni vasaros šiluma gali kelti iššūkių sveikatai, jei nepasirūpinsite tinkama savo odos ir galvos apsauga, tad vasarinė kepurė yra būtinas aksesuaras kiekvienam. Dailios panamos, skrybėlės su snapeli, beisbolo kepuraitė ir kitos – vasarinės kepurės kiekvienam tinka, svarbu rasti sau patinkančio stiliaus. Pačios populiariausios kepurės vasarai jau nuo Viduramžių buvo gaminamos iš šiaudų. Tai praktiška ir tvari medžiaga, tačiau ne vienintelė tinkama vasarai. Skaitykite toliau ir sužinokite daugiau kaip pasirinkti tinkamiausią kepurę vasarai. 

Vasarinių kepurių stiliai ir tipai – kaip išsirinkti geriausią?

Vasarai skirtos kepurės dažniausiai yra gaminamos iš lengvų, plonų audinių. Jos taip pat pasižymi tuo, kad užtikrina gerą oro cirkuliaciją. Tinkama kepurė padės apsisaugoti nuo šilumos smūgio bei saugos plaukus ir veidą nuo ultravioletinių spindulių. Toliau aptarsime kokios vasarinės kepurės yra populiariausios Lietuvoje ir kuo jos išsiskiria. 

Panamos – itin populiarios vasaros metu. Jos lengvos, leidžia cirkuliuoti orui, saugo nuo saulės spindulių. Šios skrybėlės itin tinka keliaujant, kadangi yra lengvos.

Plačiabrylės skrybėlės – itin elegantiškos. Priklausomai nuo .kraštų dydžio galima derinti su itin įvairia apranga.

Baker tipo vasarai skirtos kepurės yra pasiūtos iš plonų, šviesių audinių. Tai stilius ir patogumas viename. Rinkitės pagamintas iš medvilnės ar lino. 

Beisbolo kepuraitės, klasikinės kepės, kepurės su tinkleliu ir kitos itin populiarios laisvalaikiu, sportuojant. Jos patogios ir nepretenzingos. Spalvų įvairovė leidžia derinti prie įvairiausių rūbų.

Fedora skrybėlės dažniausiai gaminamos iš įvairiausių rūšių šiaudų (agavos, ryžių, rugių, kviečių, jūros žolių, celiuliozės), yra lengvos ir puikiai saugo nuo saulės spindulių. 

Klasikinės skrybėlaitės suteikia stiliaus kostiumams ir suknelėms, tačiau taip pat saugo nuo saulės. Jos itin tiks vasaros švenčių metu.

Retro skrybėlaitės dažniausiai dėvimos ypatingų švenčių metu. Mažos ir įmantrios tarnauja kaip stiliaus detalė. 

Konotje seniau buvo priskiriama moterų sportinei apranga, tačiau vėliau išpopuliarėjo kaip vyriška paplūdimio skrybėlė. Ji dera prie lengvos aprangos, suteiks elegancijos vasaros įvaizdžiui. 

Pork pie itin dera prie laisvalaikio drabužių, plačių kelnių. Šio stiliaus kepurė yra puikus baigiamasis stilingos aprangos akcentas. 

Homburg yra savita skrybėlė su plonu ir standžiu kraštu. Ši vilnos skrybėlė puikiai tinka vasarai prie pusiau formalios aprangos. Įlinkimas kepurės viršuje suteikia jai savitą charakterį. 

Tad kurią skrybėlę rinktis? Pirmiausia reikia įvertinti, kokiai progai jos ieškote. Kasdienai pasivaikščiojimui lauke puikiai tinka panamos, baker stiliaus kepurės. Sportui geriausiai tiks beisbolo kepuraitės. Šventėms geriausiai tinka skrybėlės su bryliais. Paplūdimiui verta rinktis plačiabryles skrybėlės pintas iš šiaudų, šviesios spalvos, kadangi jos atspindės saulės spindulius ir geriau apsaugos. 

Privalomas aksesuaras spintoje – vasarinė kepurė

Vasarai skirta kepurė yra privalomas aksesuaras kiekvienam. Kodėl? Kelios svarbios priežastys:

1. Apsauga akims nuo saulės šviesos – kepurė ar skrybėlė nepakeis akinių nuo saulės, bet jei juos pamiršote, užsidėję skrybėlę galėsite dairytis mažiau prisimerkę.

2. Apsauga nuo šilumos smūgio – galvos perkaitimas yra viena didžiausių priežasčių, kada ištinka vadinamas saulės smūgis. Kepurė padės nuo jo apsisaugoti.

3. Apsauga nuo ultravioletinių spindulių – kokybiška kepurė net iki 50% sumažins UV spindulių poveikį veidui, o plačiabrylė saugos ir pečius. Kepurė neatstoja kremo nuo saulės, tačiau padės išvengti nemalonių nudegimų. Kepurė ypatingai svarbi, jei nešiojate akinius. Per daug laiko praleidus saulėje, net ir pasitepus kremu nuo saulės, galima įdegti rėmelį, o tai neatrodys patraukliai. Skrybėlė padės to išvengti. 

4. Stiliaus detalė – tinkama vasarinę kepurę suteiksite savo įvaizdžiui stilingumo. Tinkama kepurė pridės puošnumo, žaismingumo. 

Populiariausios kepurės vasarai internetu

Kokią kepurę rinktis vasarai – priklauso nuo Jūsų stiliaus ir poreikių. Sportuojantys lauke turėtų rinktis klasikines kepures su snapeliu ar beisbolo kepuraites. Paplūdimiui labiausiai tiks plačiabrylės skrybėlės ir šiaudų ar dailios medvilninės kepurės. Mūsų parduotuvėje galima užsisakyti pačių įvairiausių kepurių – jų kaina priklauso nuo to, kokio sudėtingumo yra gaminys, kokios medžiagos naudojamos. Mielai pakonsultuosime apie naujausias kepurių madas, padėsime atrasti tinkamiausią būtent Jums. Tokią kepurę, kuri derės prie veido bruožų ir juos išryškins. Konsultacijas teikiame telefonu, elektroniniu paštu (galite atsiųsti nuotrauką) arba socialiniais tinklais.